V Taliansku pod novou liberálnou vládou narastá nezamestnanosť na skoro 10% - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Taliansku pod novou liberálnou vládou narastá nezamestnanosť na skoro 10%

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Talianska miera nezamestnanosti podľa nových štatistík rastie. Tie uvádzajú, že až na 9,9% pod ľavicovou koalíciou Hnutie piatich hviezd (M5S) a Demokratickej strany (PD), ktoré vystriedali Mattea Salviniho.

Taliansky národný štatistický inštitút uviedol, že miera nezamestnanosti v septembri vzrástla o 0,3 percenta a že nezamestnanosť mladých ľudí vo veku 15 rokov 24 je teraz ohromujúcich 28,7 percent, informuje denník Il Giornale.

“Potom, čo rast zamestnanosti zaznamenal rekordný nárast v prvej polovici roka a dosiahol vrchol v júni, počnúc júlom miera zamestnanosti neustále klesá, so stratou 60 000 pracovných miest od júla do septembra,” uvádza sa v správe.

Prevažná väčšina rastu zamestnanosti sa odohrala za predchádzajúcej koaličnej vlády Hnutie piatich hviezd a Ligy Mattea Salviniho, ktorá skončila v polovici augusta, keď predseda vlády Giuseppe Conte rezignoval na funkciu predsedu vlády.

Podľa údajov Eurostatu zverejnených na začiatku októbra má Taliansko jednu z najvyšších mier nezamestnanosti v Európskej únii.

Taliansko v posledných rokoch tiež zažilo “odliv mozgov” pri zdravotníckych pracovníkoch, pretože cez 10 000 lekárov a približne 8 000 zdravotných sestier odcestovalo do zámoria, čo ďalej ovplyvnilo taliansku ekonomiku ako celok.

Počas predchádzajúcej koalície sa pán Salvini pokúsil schváliť rovnú daň, aby podporil ekonomiku a znížil nezamestnanosť, ale nestihol zaviesť túto legislatívu pred augustovým pádom vlády.

Taliansko nie je jedinou krajinou v EÚ, kde došlo k nárastu nezamestnanosti, pričom Švédsko zaznamenalo tiež nárast nezamestnanosti s tým, že migranti majú oveľa vyššiu mieru nezamestnanosti než domorodí Švédi. Škandinávska krajina teraz súperí s krajinami ako Francúzsko a Taliansko, pokiaľ ide o nezamestnanosť.

Dokonca aj Nemecko, európska ekonomická sila, zaznamenalo v júli nárast počtu nezamestnaných, pričom nemecká Federálna agentúra práce zaznamenala päťpercentnú mieru nezamestnanosti, zatiaľ čo sa niektorí obávajú, že Nemecko už v septembri vstúpilo do recesie.

Vo väčšine kedysi silných ekonomických krajín, kde nebol problém s prácou, môže za tieto znepokojivé čísla práve liberálne vlády, ktoré do krajín napúšťali tisíce migrentov, ktorí odmietajú pracovať a tak v krajine narastá nezamestnanosť. Títo migranto škodia ekonomika a EÚ neustále tlačí aj na štáty V4, aby týchto migrantov prerozdelili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *