V Rusku oznámili výrobu raketového systému S - 500. Najväčší strach majú Američania - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Rusku oznámili výrobu raketového systému S – 500. Najväčší strach majú Američania

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ak západným vojenským analytikom robí vrásky ruský raketový systém S-400, teraz dôjde na ešte nepríjemnejšiu skutočnosť – a to v podobe S-500.

V Rusku začala produkcia najnovších protiraketových a protivzdušných systémov Prometheus S-500, oznámil generálny riaditeľ “Rostechu” Sergej Chemezov.

“Dnes už začíname vyrábať S-500. Ide o modernejší komplex (ako S-400), o ktorom by som nechcel hovoriť, “povedal v televízii” Rusko 1 “, informovala RIA Novosti.

Šéf “Rostechu” dodal, že Rusko zatiaľ túto najnovšiu zbraň nebude predávať “za žiadne peniaze”. Dodal, že komplexy sa budujú predovšetkým pre ruskú armádu. Podľa neho bude možné diskutovať o ich možnom vývoze až potom, čo nimi bude vybavená ich armáda.

Nový vojenský systém S – 500 je obrovskou hrozbou pre ostatne krajiny. Nová generácia tejto vojenskej techniky dokáže zničiť balistické, ale aj aerodynamické ciele (lietadlá, vrtuľníky a ďalšie vzdušné ciele).

S – 500 dokáže zničiť ciele až 600 km ďaleko a 60 km vysoko a teda aj ciele vo vesmíre a bude schopný detektovať a súčasne zasiahnúť až desať balistických nadzvukových cieľov, ktoré lietajú rýchlosťou až siedmich kilometrov za sekundu a tiež má byť schopný poraziť bojové bloky hypersonických rakiet.

Podľa charakteristiky bude nový systém S – 500 výrazne prevyšovať S – 400 a aj jeho amerického rivala Patriot Advanced Capability – 3.

Pre Spojené štáty je navyše a obzvlášť znepokojujúca otázka, či pokročilejší systém ruskej protivzdušnej obrany nebude schopný odhaľovať a ničiť aj “stealth” lietadlá – F-22, F-35 a B-2.

Šéf ministerstva priemyslu a obchodu Denis Manturov v apríli vyhlásil, že vývoj S-500 je vo finálnych fázach, po ktorých začne masová výroba. Neskôr, v júni, podpredseda vlády Jurij Borisov oznámil, že systém protivzdušnej obrany S-500 sa v nadchádzajúcich rokoch objaví v armáde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *