Zo sveta

V ruskej nemocnici nestíhajú a telá obetí Covidu sa len tak váľajú na zemi (Video)

Šokujúce zábery sa objavili na internete z ruskej nemocnice, ktorá sa nachádza v meste Barnaul. Mesto má približne 630-tisíc obyvateľov a nachádza sa v západnej časti Sibíri, no jeho nemocnica nestíha a mŕtve telá môžeme vidieť zabalené vo vreciach na chodbách.

Úrady to vysvetľujú tým, že nemocnici chýbajú patológovia. Pre nedostatok patológov zariadenie nestíha povinné pitvy, ktoré pri infekčnom ochorení musia podľa pravidiel ruského ministerstva zdravotníctva urobiť. Tým pádom nemocnica nestíha včas odovzdať telá mŕtvych ich pozostalým. „Bohužiaľ stalo sa, že množstvo mŕtvych narastá a my robíme všetko čo je v našich silách. Pracujeme na dve smeny bez prestávky,“  povedal vedúci patológie.

 

V tejto nemocnici je pre pacientov 600 lôžok a len tento mesiac tam na koronavírus umrelo 98 ľudí. Informácie hovoria aj o tom, že sa nakazil aj primár zariadenia a niekoľko ďalších zamestnancov.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu podnikateľov uistil, že vláda sa nechystá zaviesť tvrdé a obmedzujúce nariadenia. Vyzval ich, aby sa zapojili do výroby vakcíny proti koronavírusu, ktorú označil za dobrý biznis aj z hľadiska vyhliadok na svetovom trhu.

Zvrháva sa to! Tisíce Čechov zdieľaj video muža, ktorý kričí, že koronavírus je výmysel