V Rakúsku už nebude možné sa zaregistrovať na sociálnych sieťach anonymne. Štát bude mať úplnú kontrolu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Rakúsku už nebude možné sa zaregistrovať na sociálnych sieťach anonymne. Štát bude mať úplnú kontrolu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rakúska vláda chce skoncovať šírenie nenávisti a osočovanie na webe, chce preto zaviesť povinnosť registrácie užívateľov sociálnych sietí tak, aby ich bolo možné vypátrať, aj keď budú vystupovať pod pseudonymom.

“Čo je trestné v bežnom živote, musí byť trestné aj v digitálnom svete,” odôvodnil návrh zákona Gernot Blumel, minister pre EÚ, médiá, umenie a kultúru, po stredajšom zasadnutí vlády. Normu bude na jeseň schvaľovať parlament tak, aby mohla platiť od budúceho roka.

Prevádzkovatelia diskusných fór budú musieť v prípade schválenia zákona poznať celé meno a adresu používateľa, pričom registrácia účtu sa uskutoční mobilom. Na požiadanie ju budú musieť oznámiť polícii. Za nedodržiavanie registračnej povinnosti má poskytovateľom hroziť pokuta vo výške až pol milióna eur.

“Bude to fungovať ako v cestnej premávke. Viditeľná je registračný značka, v prípade priestupku možno ale majiteľa vozidla vypátrať a postihnúť, “dodal Blumel.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *