V Rakúsku hľadajú "lovcov" neočkovaných. Budú im za to platiť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Rakúsku hľadajú “lovcov” neočkovaných. Budú im za to platiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Každý, kto sa v Rakúsku od februára 2022 odmietne nechať očkovať, bude musieť počítať s pokutou. Zamestnanci majú zabezpečiť, aby boli pokuty zaplatené. Preto teraz hľadajú inšpektorov.

Od februára chce Rakúsko začať konať vážne: Každý, kto je starší ako 14 rokov, musí byť očkovaný proti Covid-19. Minulý týždeň to oznámila rakúska vláda.

To by mohlo viesť k vytvoreniu nových pracovných miest, ako ukazuje príklad v meste Linz. Mesto má 200 tisíc obyvateľov, je hlavným mestom spolkovej krajiny Horné Rakúsko a má najnižšiu zaočkovanosť v celej krajine. Podľa údajov z elektronického očkovacieho pasu je iba 63 % obyvateľov očkovaných dvakrát.

Linz chce teraz zamestnať ľudí, ktorí budú monitorovať odmietajúce očkovanie. Majú skontrolovať, či tí, ktorí očkovanie odmietajú, zaň skutočne platia. Pretože tí, ktorí sa nenechajú očkovať, budú musieť zaplatiť až 3600 eur.

Inšpektori očkovania poberajú plat vo výške najmenej 2774 eur, plat bude vyplácaný 14-krát ročne.

Táto práca zahŕňa okrem iného prípravu trestných príkazov a vybavovanie odvolaní. Pracovný profil vyžaduje ukončené maturitné vzdelanie.

Okrem toho by lovci mali byť schopní pracovať pod tlakom a ochotní pracovať.

Na túto prácu sú prijímaní iba rakúski občania. Žiadatelia musia byť samozrejme očkovaní alebo v rekonvalescencii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *