V Rakúsku a Chorvátsku potvrdili prvé prípady nákazy koronavírusom

Podľa médií má Rakúsko pravdepodobne prvé prípady nákazy novým typom koronavírusu. Informovala o tom agentúra APA s odvolaním sa na tirolského krajinského hajtmana Güthera Platter. Tiež Chorvátsko informuje o prvom prípade nákazy koronavírusom.

Uvádza sa, že ľudia, ktorí sa podľa prvých testov nakazili koronavírusom, pochádzajú z Lombardie. Práve odtiaľ sa mali pred istým časom vrátiť. Ide o osoby vo veku 24 rokov. Čo sa týka prejavov choroby, momentálne majú mať ľahkú horúčku.

Ako uviedol krajinský hajtman, prítomnosť koronavírusu potvrdili prvé testy, ktoré sa u pacientov vykonali. Čo sa týka ďalších testov, tie zatiaľ nie sú k dispozícii. Podľa jeho slov je však veľká pravdepodobnosť, že sa podozrenie potvrdí. Výsledky by mali byť k dispozícii ešte dnes v utorok.

Čo sa týka Chorvátska, podľa tamojšieho premiéra Andreja Plenkovice sa potvrdil v krajine tiež prvý prípad nákazy koronavírusom. Ako dodal, v utorok prebehne zasadnutie krízového štábu ohľadom šírenia choroby.

Nákazu potvrdil aj ostrov Tenerife, ktorý je najväčším zo siedmich Kanárskych ostrovov. Nákazou má trpieť taliansky turista. Teraz je nariadená karanténa pre asi 1000 hostí hotela, nachádza sa medzi nimi tiež päť Čechov. Konkrétne ide o štyroch dospelých a jedno dieťa. V Španielsku boli potvrdené tri prípady nákazy novým typom koronavírusu. Pozitívny test vyšiel u Brita, ktorý navštívil Mallorcu, a tiež u Nemca, u ktorého sa choroba prejavila počas pobytu na kanárskom ostrove La Gomera.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *