Zo sveta

V Rakúsku a Chorvátsku potvrdili prvé prípady nákazy koronavírusom

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa médií má Rakúsko pravdepodobne prvé prípady nákazy novým typom koronavírusu. Informovala o tom agentúra APA s odvolaním sa na tirolského krajinského hajtmana Güthera Platter. Tiež Chorvátsko informuje o prvom prípade nákazy koronavírusom.

Uvádza sa, že ľudia, ktorí sa podľa prvých testov nakazili koronavírusom, pochádzajú z Lombardie. Práve odtiaľ sa mali pred istým časom vrátiť. Ide o osoby vo veku 24 rokov. Čo sa týka prejavov choroby, momentálne majú mať ľahkú horúčku.

Ako uviedol krajinský hajtman, prítomnosť koronavírusu potvrdili prvé testy, ktoré sa u pacientov vykonali. Čo sa týka ďalších testov, tie zatiaľ nie sú k dispozícii. Podľa jeho slov je však veľká pravdepodobnosť, že sa podozrenie potvrdí. Výsledky by mali byť k dispozícii ešte dnes v utorok.

Čo sa týka Chorvátska, podľa tamojšieho premiéra Andreja Plenkovice sa potvrdil v krajine tiež prvý prípad nákazy koronavírusom. Ako dodal, v utorok prebehne zasadnutie krízového štábu ohľadom šírenia choroby.

Nákazu potvrdil aj ostrov Tenerife, ktorý je najväčším zo siedmich Kanárskych ostrovov. Nákazou má trpieť taliansky turista. Teraz je nariadená karanténa pre asi 1000 hostí hotela, nachádza sa medzi nimi tiež päť Čechov. Konkrétne ide o štyroch dospelých a jedno dieťa. V Španielsku boli potvrdené tri prípady nákazy novým typom koronavírusu. Pozitívny test vyšiel u Brita, ktorý navštívil Mallorcu, a tiež u Nemca, u ktorého sa choroba prejavila počas pobytu na kanárskom ostrove La Gomera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *