V Poľsku vyzvali k vyhláseniu sankcií proti Rusku kvôli udalostiam v Bielorusku

Sankcie za udalosti v Bielorusku, kde niekoľko dní po prezidentských voľbách pokračujú protesty, majú byť zavedené proti Rusku, myslí si poslanec Európskeho parlamentu za Poľsko Jacek Sariusz-Wolski.

V EÚ bola kvôli udalostiam v Bielorusku vyslovená mienka ohľadom posúdenia sankcií proti Minsku.

„Čo by mohla urobiť EÚ, čo by mohlo navrhnúť Poľsko, to je vyhlásenie sankcií proti Rusku a nie Bielorusku. Pretože sa to podobá potrestaniu meča, a nie ruky. Keby bola neutralizovaná možnosť ruského zasahovania a dokonca anexia, myslím, že by Bielorusi samostatne zvládli nastolenie demokracie, „vyhlásil Sariusz-Wolski v prenose Poľského rádia.

V Rusku neraz urobili vyhlásenie, že na Západe je dnes módne obviňovať Rusko zo všetkých problémov, a nazvali to „rusofobskou posadnutosťou“.

RF stále vyhlasuje, že počíta s rozvojom vzájomne výhodných rusko-bieloruských vzťahov vo všetkých sférach, s prehĺbením spolupráce v rámci zväzového štátu a s rozvojom integrácie.

Europoslanec vyslovil poľutovanie ohľadom nedostatočne tvrdej reakcie EÚ na udalosti v Bielorusku.

Podľa jeho názoru je reakcia EÚ na bieloruské udalosti „nedostatočná, v istom zmysle hanebná a málo odvážna“. So Sariuszem-Wolským súhlasí minister národnej obrany Poľska Mariusz Blasuczak.

Prial by si, aby udalosti v Bielorusku povzbudili Nemecko zmeniť vzťah k výstavbe plynovodu Nord Stream 2.

„Dúfam, že toto bude ďalší dôvod, aby isté krajiny EÚ a NATO zmenili, napríklad názor na Nord Stream, na tento politický rusko-nemecký podnik,“ povedal Błaszczak.

„Dúfam, že sa nad tým ešte raz zamyslí, zvlášť Nemecko, nad tým, že biznis s Ruskom nepatrí k záujmom slobodného sveta,“ dodal.

RF a Nemecko niekoľkokrát vyhlásili, že projekt plynovodu Nord Stream 2 je obchodný a výhodný pre SRN.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *