V Poľsku chcú zaviesť zóny zákazu pre LGBTI komunitu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Poľsku chcú zaviesť zóny zákazu pre LGBTI komunitu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vládnuca strana v Poľsku Právo a spravodlivosť podporila noviny, ktoré vytlačili samolepky s nápismi „zóna bez LGBTI“. Poľská spoločnosť je známa svojou averziou k nekonvenčnej sexuálnej orientácii.

Zástupcovia vládnucej poľskej strany Právo a spravodlivosť vystúpili na podporu iniciatívy na vytvorenie „zón bez LGBTI“ v krajine. Samolepky s takými nápismi skôr vytlačilo vydanie Gazeta Polska.

Ako poznamenal podpredseda vlády Jacek Sasin, úrady nebudú tlačiť na médiá a hovoriť novinárom, čo majú písať a aké samolepky majú tlačiť.

Tiež komentoval škandál, ktorý bol v krajine vyvolaný okolo samolepiek, ktoré vytlačili provládne noviny. Okrem nápisu na nálepkách je tam zobrazená preškrtnutá vlajka dúhy.

Predtým vydanie samolepiek kritizovalo mnoho zástupcov vládnych štruktúr Poľska a opozície.

Šéfredaktor novín Gazety Poľska Tomasz Sakiewicz komentoval situáciu a poznamenal, že publikácia mala za účel preukázať existenciu cenzúry v krajine, a podľa neho sa to preukázalo.

„To, čo sa deje, je najlepším dôkazom toho, že LGBTI je totalitnou ideológiou,“ dodal Tomasz Sakiewicz.

Poľsko nie je známe svojim lojálnym postojom voči LGBTI a je na poslednom mieste medzi krajinami EÚ ohľadom úrovne tolerancie voči nim.

Zdroj: tvn24.pl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *