Spoločnosť

V obrovských mukách musel čakať a trpieť muž v Skalickej nemocnici: „Trpnú mi ruky ja už nevládzem!“ (Video)

Sociálnymi sieťami sa šíri video, ktoré presne odzrkadľuje obraz slovenského zdravotníctva.

Muž pravdepodobne so zápalom slepého čreva bol privezený svojím známym do nemocnice v Skalici. V čakárni ho nechali v obrovských mukách čakať. Po tom ako klopali na dvere sa ozvalo „mali ste prísť skôr“.

Muž na videu sa skrúca v bolestiach a opakuje, že mu trpne telo a je vidieť, že potrebuje akútnu pomoc.

6 Replies to “V obrovských mukách musel čakať a trpieť muž v Skalickej nemocnici: „Trpnú mi ruky ja už nevládzem!“ (Video)

  1. Moja mama včera dopadla podobne 2 mesiace čakala na odber krvi nakoĺko je onkologicky pacient a v Košiciach ju nezobrali lebo všeobecna poistovňa neplati peniaze špecialistom. Objednali ju o 2 mesiace a ešte si ma zavolať či ju zoberu. To už je vrchol v tomto štate!!!! Človek sa boji o ňu a štat to ma na haku. Kde su poslanci čo sme volili? A pani ministerka zdravotnictva? Pacienti, ktori si cely život platia poistenie z platu nemaju narok na vyšetrenie!!!! Su rukojemnici pre ich neschopnosť

    1. Môj starký išiel takto na druhý svet, zistili mu rakovinu, hneď sme išli za onkologičkou ktorá samozrejme mala vyvesené ordinačné hodiny ale tam nebola a ani nemala napísané že tam nie je. Termín na vyšetrenie dostal o tri mesiace no kôli tomu že zomrel tak to nestihol. Kopetentnych to vôbec nezaujímalo. Vivat republika ktorú stavali po vojne naši otcovia a dedovia a teraz na nich z vysoka serie

  2. Môj starký išiel takto na druhý svet, zistili mu rakovinu, hneď sme išli za onkologičkou ktorá samozrejme mala vyvesené ordinačné hodiny ale tam nebola a ani nemala napísané že tam nie je. Termín na vyšetrenie dostal o tri mesiace no kôli tomu že zomrel tak to nestihol. Kopetentnych to vôbec nezaujímalo. Vivat republika ktorú stavali po vojne naši otcovia a dedovia a teraz na nich z vysoka serie

  3. Aj my sme to zažili. Náš 4syn si rozbil hlavu, stále mu to krvácalo a oni ešte uprednostnili sanitku ktorá priviezla pacienta na previazanie obväzu pretože on si platil sanitku a ma prednosť . Normálne by som ich za takéto niečo buď poriadne verejne karhala alebo nejako trestala(v iných prácach by človek dostal vyhadzov) !!!

  4. Tiez som tak cakala s maminkou ktora mala zapal ladvin lekar na nu poriadne ani nepozrel len klepal do klavesnice potom jej povedal aby vstala a s rukami pred sebou urobila par krokov ked som jej chcela pomoct vstat lekar ma okrikol aby vstala sama poslal ma na internu ambulanciu sedelo tam vela ludi tak som zaklopala ocividne mala bolesti vysla sestricka a povedala ze si mam pockat na radu to som uz nevydrzala a zacala nadavat ze s nou nic nerobia lekarka nas zavolala pozrela na nu a kazala jej vstat s rukami pred sebou nevladala a v tom mi zacala lekarka nadavat ze ci nevidim ze je po infarkte ze kde sme boli pre mna riadny sok hned ju vzali na prijem poslali ma domov pre lieky ktore uzivala na srdce ked som sa vratila bola na infuziach a nebol to infarkt ale zapal ladvin.Maminka uz nezije.

  5. V našom štáte ide všetko dole vodou, kedysi dostali starostlivosť všetci, a nečakali hodiny. Kedysi, sa deti učili v každom meste v tomto istom čase to isté, a keď sa sťahovali, iba pokračovali v tam, kde skončili. Prečo sa zabudlo školenie študentkou s viazanosťou na prácu v nemocnici -pokiaľ chce študent .doštudovať, musí podpísať zmluvu na prácu aspoň 10 rokov v niektorej z nemocníc? Hlavne v zdravotníctve je to priam nutné.Lebo naše zdravotníctvo je v zúfalom stave, chodia po nemocniciach praktikami, ktorý nerozumejú nášmu jazyku, a tým pádom nevedia liečiť. Ak tu chce nejaký lekár liečiť, musí robiť štátne skúšky z jazyka slovenského. Môjho ocina v nemocnici lieči na vysoký tlak praktikanmi, ktorí mu vôbec nerozumeli. Až keď skončila dovolenka primárke, tj po troch dňoch dostal nejakú liečbu, a to mal tlak 220/130, dýchavičnosť. Proste ešte pár dní a možno by sa to skončilo s tragédiou. Vďaka Bohu, že je stále s nami. A primárke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *