adplus-dvertising

V Nitre žena nemala čas a nemala rúško. Spacifikovali ju mestskí policajti a hrozí jej pokuta 1650€

Mestská polícia v Nitre zastavila dve mladé ženy, ktoré nemali nasadené rúška. Počas ich kontroly však došlo až k fyzickému kontaktu medzi políciou a ženami. Informuje o tom portál mynitra.sme.sk

Hliadka si všimla dve ženy, ktoré nemali na sebe rúška a vyzvali ich, aby predložili doklady totožnosti. Jedna zo žien nepredložila svoj doklad a povedala, že nemá čas sa baviť s hliadkou, pretože sa ponáhľa na stretnutie.

„Keď začala z miesta odchádzať, mestskí policajti ju vyzvali, aby sa presunula na mestskú políciu za účelom zistenia jej totožnosti. Keďže na výzvu nereagovala, bola upozornená na možnosť použitia donucovacích prostriedkov, k čomu napokon aj prišlo,“ informuje mestská polícia.

Hliadka použila „miernejšie hmaty, keďže žena začala klásť aktívny odpor“. Na stanici zistili, že je z Trávnice. Odmietla zaplatiť blokovú pokutu, preto jej vec odstúpili na priestupkové oddelenie.

Druhá žena si celý zákrok nahrávala na mobilný telefón. Následne sa začala z miesta postupne vzďaľovať napriek upozorneniu, že hliadka má jej občiansky preukaz. „Reagovala slovami, že vie, ale že teraz nemá čas.“

„Z celej udalosti bola zhotovená aj záloha z kamerového systému,“ píše sa na webe. Obom ženám hrozí za ich konanie pokuta do výšky 1 659 eur.