V Nemecku rastie bezdomovectvo. Krajina však prijala ďalších 9000 migrantov v rámci spájania rodín - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Nemecku rastie bezdomovectvo. Krajina však prijala ďalších 9000 migrantov v rámci spájania rodín

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecká vláda vydáva povolenie na pobyt zahraničným rodinným príslušníkom “utečencov”, žijúcim v Nemecku. Počet bezdomovcov zatiaľ v Nemecku raketovo stúpa.

Zdá sa, že kancelárke Merkelovej sa veľmi nedarí riešiť nedostatok bývania v Nemecku. So zvyšujúcimi sa cenami a obmedzeným priestorom je požiadavka nájsť bývanie za rozumnú cenu, najmä vo veľkých mestách, nesmierne ťažké.

Nemecký hospodársky inštitút (IW) predložil štúdiu, ktorá odhalila, že v posledných troch rokoch bolo v celej krajine postavených iba 283 000 nových bytov. To však zodpovedá len asi 80 percentám celkového dopytu po bývaní.

Cez značný nedostatok bývania však “od tej doby, čo vlani došlo k zmenám zákonov o zlúčení rodiny, sa do Nemecka presťahovalo takmer 9 000 príbuzných osôb s azylovým statusom,” uviedla rozhlasová stanica Deutsche Welle.

Podľa údajov, ktoré zverejnila Spolková asociácia pre pomoc bezdomovcom (BAGW), asi 650 000 ľudí v Nemecku nemá trvalý domov, píše Deutsche Welle. Werena Rosenke, generálna riaditeľka spoločnosti BAGW, uviedla, že “bez premysleného systému prevencie v každej komunite nebudeme schopní riešiť bezdomovectvo a nedostatok bývania.”