adplus-dvertising

V Nemecku potvrdených prvých 10 migrantov s koronavírusom

Podľa správy agentúry Reuters to povedal hovorca UNHCR Andrej Mahecic na tlačovom brífingu o novo diagnostikovaných prípadoch, ktoré sa do krajiny dostali cez zvyšné otvorené hranice Európy.

„Od dnešného rána vieme, že v Nemecku je desať potvrdených prípadov,“ povedal Mahecic. „Sú to ľudia, ktorí sú buď utečenci, alebo žiadatelia o azyl,“ dodal. Prípady sú v Mníchove, Berlíne a Heidelbergu.

Všetky vnútroštátne orgány agentúra vyzvala, aby sa k utečencom a žiadateľom o azyl, ktorí ochorejú vírusom, správali rovnako ako ostatným občanom.

Správy o čerstvých prípadoch v Nemecku prichádzajú sotva 24 hodín po tom, čo Nemecko uzavrelo svoje hranice s piatimi susednými krajinami v snahe obmedziť šírenie koronavírusu, ako informoval server Breitbart News.

V pondelok o ôsmej ráno uzavrelo Nemecko hranice so Švajčiarskom, Rakúskom, Luxemburskom, Francúzskom a Dánskom a umožnilo tak vstup do krajiny iba dochádzajúcim a dodávkovým kamiónom.

Tento krok zvráti politiku nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorá ešte minulý týždeň tvrdila, že hranice zostanú otvorené.

Minulý týždeň Merkelová tiež varovala že sa pandémiou v Nemecku môže nakaziť, medzi 60 až 70 percentami krajiny koronavírusom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.