V Nemecku odmietli prijať 400 kresťanov zo Sýrie, ktorým hrozí smrť. Prijali však milióny moslimov - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Nemecku odmietli prijať 400 kresťanov zo Sýrie, ktorým hrozí smrť. Prijali však milióny moslimov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda vlády za CDU nemeckej spolkovej krajiny Sársko Tobias Hans odmietol prijať 400 kresťanov ohrozených na živote, pretože je to nákladné. Tobias Hans je pritom premiérom za kresťanskú stranu CDU. Sýrski kresťania pochádzajú z lokality Chabour. Od roku 2015 je táto lokalita a kresťanská tam žijúca časť populácie vystavená vraždeniu Islamského štátu. Nemecko v čase krízy prijalo v danej lokalite vyše milión moslimov z oblasti Sýrie.

V Sársku pritom už teraz žije a plne sa integrovalo približne 500 Sýrčanov. Tieto rodiny ponúkli, že ak Nemecko nemá peniaze zachrániť život 400 kresťanom, oni sú ochotní sa o nich postarať a poskytnúť im svoje domovy. Podľa odhadov predsedu vlády, ročné náklady by dosahovali približne štyri milióny euro.

Na prijatie 400 kresťanov apeloval aj miestny biskup Stephan Ackermann. Sársko v roku 2015 prijalo 10 000 utečencov a prijatie 400 ľudí, ktorí majú už rodinné väzby v Sársku by nemal byť problém. Osobitne zaujímavé je, že títo kresťania rozprávajú ešte aramejsky, teda jazykom, ktorý používal Ježiš Kristus.

zdroj: svetlosveta.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *