V Nemecku odkazujú Američanom, aby si s vojakmi vzali domov aj svoje jadrové zbrane - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

V Nemecku odkazujú Američanom, aby si s vojakmi vzali domov aj svoje jadrové zbrane

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa nemeckého portálu Hannoversche Allgemeine Berlín reagoval na hrozby Washingtonu stiahnuť americké jednotky z Nemecka.

„Ak Američania stiahnu svoje jednotky, mali by si vziať so sebou aj svoje jadrové zbrane,“ povedal vodca nemeckej strany Die Linke v Bundestagu Dietmar Bartsch.

Podľa Hannoversche Allgemeine reagovali v Nemecku na hrozby USA stiahnuť americké jednotky z Nemecka.

Najmä predseda frakcie Die Linke (Ľavica) v Bundestagu, Dietmar Bartsch, reagoval s istou iróniou kladne na najnovšie vyhlásenie veľvyslanca Spojených štátov v Spolkovej republike Richarda Grenelle, uviedli nemecké noviny.

„Je to len urážka – daňovníci v Spojených štátoch stále platia 50 tisíc amerických vojakov v Nemecku a Nemci stále míňajú zisky z obchodu pre domáce potreby,“ cituje publikácia Grenelle.

„Federálna vláda musí tento návrh určite prijať a prerokovať s Washingtonom plán stiahnutia vojsk,“ uviedol líder nemeckej ľavice v Bundestagu v rozhovore s Hannoversche Allgemeine.

Podľa Dietmara Bartsch má veľvyslanec Spojených štátov v Spolkovej republike Richard Grenelle úplnú pravdu.

„Daňoví poplatníci v Spojených štátoch by nemali platiť za amerických vojakov v Nemecku,“ súhlasil predseda frakcie.

Navyše by americkí daňoví poplatníci „nemali platiť za umiestnenie amerických jadrových striel v Nemecku“, uviedol Bartsch.

„Ak Američania stiahnu svoje jednotky, mali by si vziať so sebou svoje jadrové zbrane.“ A samozrejme by ich mali vziať domov, a nie do Poľska, inak to povedie k prudkému zhoršeniu vzťahov s Ruskom, čo je v rozpore so záujmami Nemecka a Európy , „zdôraznil predseda frakcie Die linke v Bundestagu.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *