V nemeckom Duisburgu získala islamistická strana 35,7% - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

V nemeckom Duisburgu získala islamistická strana 35,7%

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Duisburgu v eurovoľbách vo volebnom obvode 1001, získala islamistická strana BIG 35.7 percent hlasov.

V tomto volebnom obvode to bola zďaleka najsilnejšou politickou stranou, pred SPD a ďaleko pred CDU.

V Duisburgu je medzi obyvateľmi vysoký podiel migrantov. Niektoré okresy ovládajú moslimskí obyvatelia. V Duisburgu vo volebnom obvode 1001, islamistická strana BIG získala 35.7 percent hlasov, CDU len 8 percent a SPD 17 percent.

V susedných volebných okrskoch, kde je podiel migrantov a moslimov nižší, nezískala islamistická strana BIG takmer žiadne hlasy, takže ich podiel v Duisburgu je stále veľmi nízky.

Výsledok eurovolieb však ukazuje, ako sa mení správanie voličov, ak niektorým štvrtiam dominujú určité náboženské skupiny.

Aliancia pre inovácie a spravodlivosť (BIG) bola založená v roku 2010 v nemeckom malom klube v Kolíne nad Rýnom. Je to jedna z prvých strán založená moslimami v Nemecku a plánuje pracovať predovšetkým pre záujmy migrantov a ich sociálnu integráciu v Nemecku.

Dňa 1. novembra 2016 mládežnícky koordinátor strany BIG Tolga OZGUL založil mládežnícku organizáciu strany Young Alliance for Innovation and Justice (JuBIG).

Od založenia strany v roku 2010, BIG, s výnimkou znovuzvolenie Haluk Yildiz do mestskej rady v Bonne, nezískalo žiadne ďalšie mandáty. Strana vstúpila do európskych volieb 26. mája 2019 so svojím zakladateľom a hlavným kandidátom Haluk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *