V moslimskej Eritrei zatkli 150 kresťanov lebo sa modlili bez súhlasu vlády - MAGAZÍN 1
Slovensko

V moslimskej Eritrei zatkli 150 kresťanov lebo sa modlili bez súhlasu vlády

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Eritrea, ktorá je považovaná za jednu z krajín najviac porušujúcich ľudské práva, zatkla od júna ďalších 150 kresťanov, ktorých vrhla do väzenia, kde ich drží v neľudských podmienkach.

Podľa organizácie World Watch Monitor sa prvé kolo zatýkania udialo 23. júna. Z celkového počtu je 35 žien a desať detí. Väzenie pozostáva z podzemných tunelov a patrí k najhorším v krajine.  

Týchto 150 kresťanov sa zaradilo medzi tisíce ostatných kresťanov v krajine, ktorí sú držaní vo väzniciach bez obžaloby a odsúdenia. Jediným dôvodom pre zadržanie týchto ľudí je, že sa zúčastňovali náboženských obradov bez súhlasu vlády. Podľa pozorovateľov za prenasledovaním kresťanov stojí paranoja prezidenta krajiny, ktorý vládne v štáte od roku 1991 a obáva sa povstania. Kedykoľvek sa kresťania stretnú na pobožnosti a sú v skupine iných ľudí, vláda ich zatýka a považuje za zradcov a konšpirátorov. Kresťanov navyše považuje prezident za agentov západu.

Eritrea je za spôsob akým sa správa ku kresťanom považovaná za „Severnú Kóreu Afriky.“ World Watch zaradilo Eritreu na siedme najhoršie miesto na svete pre život kresťanov.