V Líbyi čaká milión migrantov. Lode mimovládok ich doslovne kradnú líbyjskej hliadke (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Líbyi čaká milión migrantov. Lode mimovládok ich doslovne kradnú líbyjskej hliadke (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pekne počasie a pokojné more napomáha väčšej migrácii Afričanov do Európy.

Problém nastáva už v Afrike, kde Líbya čelí obrovskému počtu migrantov. Kedže mimovládne organizácie doslovne kradnú migrantov ešte z brehov Afriky a vozia ich do Talianska, migranti sa hrnú do Líbye čo raz viac za vidinou prevozu do Európy.

Hovorca líbyjskej pobrežnej stráže, admirál Ayoub Qassem vyhlásil, že týmto ľuďom(migrantom), ktorých mimovládky vozia do Talianska, nesmie byť povolený prístup na pevninu, inak bude Líbya opätovne preplnená migrantmi z celej Afriky, ktorí chcú emigrovať do Európy. Momentálne v Líbyjských táboroch je približne milión afričanov z celej Afriky a tento stav je naozaj vážny. Keď sa dozvedia, že ich čakajú mimovládne lode, ktoré ich prevezú do Európy, tak sa počet migrantov behom pár mesiacov zdvojnásobí.

Admirál líbyjskej pohraničnej stráže taktiež odsudzuje nepretržité zasahovanie mimovládnych organizácií do libyjskych záchranných operácií. “Nie sme tu na to, aby sme v našich teritoriálnych vodách súťažili s mimovládnymi loďami v rýchlosti, kto si týchto migrantov vyloví na palubu prvý” a pokračuje. 

“Nechceme mať konflikt s mimovládnymi loďami, ale ak majú od nás, alebo od kohokoľvek z európskych inštitúcií pokyn nezasahovať, tak nariadenia platia pre všetkých. Tieto mimovládne lode pomáhajú prevádzačom a máme podozrenie, že okrem nepriamych odmien a politických “bonusov” dostávajú priame odmeny za každého migranta, ktorého privezú do Európy,” dodal Qassem. 

Nie len to. Začínajú sa robiť zbierky od ľudí, ktoré aj 30 násobne prevyšujú sumu pokút, ktoré zostávajú na kontách mimovládnych organizácií, ktoré sú prakticky ako keby výnosom ich aktivít, pretože dotácie na ich činnosť (výplaty, palivo, strava, údržba lode) v stredozemnom mori zastrešujú dotácie od sponzorov mimovládnych organizácií, ktorí si ich odpisujú z daní, ktorých všetci dobre poznáme aj po mene.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť. IBAN:  SK2811000000008017035353

Zdroj: FB Hrica Lubos / agi.it

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *