V Kysuckom Novom Meste si veselo kráčali migranti z Afganistanu a Pakistanu. Ďalších našli aj v Trenčíne - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Kysuckom Novom Meste si veselo kráčali migranti z Afganistanu a Pakistanu. Ďalších našli aj v Trenčíne

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia Slovenskej republiky informovala na sociálnej sieti o niekoľkých migrantoch, ktorí sa bez dokladov pohybovali na našom území. Má ísť o mužov z Afganistanu, Pakistanu a Líbye.

Prví migranti vyskočili z návesu kamiónu v Kysuckom Novom Meste a v prímestskej časti Budatínskej Lehoty pri predajni syrových výrobkov si ich všimli a informovali políciu. Následne ich policajti našli kráčať popri ceste v obci Radoľa.

„Policajti mužov vyzvali, aby predložili svoje doklady. Doklady nemal ani jeden z nich. Tvrdili, že šiesti sú štátnej príslušnosti Afganistanu a jeden je maloletý, štátnej príslušnosti Pakistan. Chceli sa dostať do Rakúska za lepším životom. Policajti cudzincov odovzdali kolegom, vecne a miestne príslušným z Oddelenia cudzineckej polície v Žiline. Šesť cudzincov po vykonaní procesných úkonov v zmysle zákona o pobyte cudzincov a za prísnych epidemiologických pravidiel odviezli do útvaru policajného zaistenia do Sečoviec a maloletú osobu policajti odovzdali žilinským pracovníkom ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.“ informuje Polícia.

Ďalších migrantov našli policajti v Trenčíne, kde dostali hlásenie, že v blízkosti kamióna, ktorý prišiel z Turecka sa nachádzajú dve podozrivé osoby. Migranti z Líbye sa viezli pod návesom kamióna v nápravách.

„Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína boli zase preveriť oznámenie, že z jednej firiem v Trenčíne sa v blízkosti kamióna nachádzajú dve podozrivé osoby. Policajti šli oznámenie okamžite preveriť a zistili, že z kamióna ktorý prišiel z Turecka vybehli dve neznáme osoby a ušli. Policajti osoby v krátkom čase vypátrali. Zistili, že ide o dvoch mužov vo veku 28 a 26 rokov a sú utečenci z Líbye. Obaja sa snažia dostať do Talianska. Ich cesta z Rumunska musela byť strastiplná, nakoľko sa viezli sa pod návesom na nápravách kamióna. Vodič kamióna policajtom tvrdil, že o mužoch na kamióne nevedel. Našťastie ani jeden z mužov nebol zranený.“