V kamióne, ktorý išiel zo Slovenska chytili migrantov, ktorí sa rozplakali, lebo zistili, že nie sú v Nemecku

Počas piatku policajti na juhu Moravy zadržali v dvoch kamiónoch celkom 12 migrantov. Všetci pravdepodobne pochádzali z Afganistanu a mierili do Nemecka.

Prvá udalosť sa odohrala v piatok dopoludnia v priestore 3,5 km diaľnice D46. Ako uvádza Týždenník polície, vodič rumunského kamiónu počas jazdy pojal podozrenie, že mu do návesu naskákali nepozvaní návštevníci. Zastavil preto na čerpacej stanici a privolal policajtov. Hliadka z Vyškova aj diaľniční policajti z Ivanovic na Hané, ktorí na miesto dorazili, v návese odhalili šesť osôb. Nikto z nich pri sebe nemal doklady.

Policajti teraz zisťujú, ako a kde sa migranti do kamióna, ktorý prišiel zo Slovenska, dostali a akú úlohu v prevoze nelegálnych migrantov zohral jeho vodič. Podľa týždenníka polície cudzinci pravdepodobne pochádzajú z Afganistanu.

K ďalšiemu zásahu došlo po 23. hodine. Počas vykladanie tovaru pracovníci skladu v brnenskej mestskej časti Slatina počuli v nákladovom priestore vozidla, ktorý tiež prišiel zo Slovenska, podozrivé zvuky. Po privolaní policajtov z vozidla vyskákalo šesť cudzincov, tiež bez dokladov. Aj oni pravdepodobne pochádzajú z Afganistanu.

Redaktori týždenníku Polícia v diskusii na Facebooku napísali, že sa migranti po zistení, že nie sú v Nemecku, rozplakali.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353