V Južnej Kórei budú tisíce kamier rozpoznávať tváre nakazených a sledovať ich - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Južnej Kórei budú tisíce kamier rozpoznávať tváre nakazených a sledovať ich

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Južnej Kórei bude umelá inteligencia sledovať na uliciach nakazených ľudí koronavírusom a uľahčovať tak prácu úradom.

Za pomoci umelej inteligencie a kamier budú v uliciach vedieť kontrolovať nakazených ľudí. Projekt sa spúšťa ďalší rok v januári.

Starosta Bucheonu Jang Deog-cheon na Twitteri pripomenul, že „spracovanie kamerového záznamu (CCTV) dokáže umelá inteligencia v sekunde, zatiaľ čo ľudskému tímu to nezriedka zabralo aj niekoľko hodín“.

Vyše 10-tisíc bezpečnostných kamier bude podrobne sledovať pohyb všetkých nakazených. Kamery zaznamenajú všetky kontakty s inými ľuďmi a všimnú si aj to, či mali správne nasadenú masku.

Predstaviteľ opozície Park Dae-chul projekt kritizuje a nazýva ho „neototalitárnym“. Z vlády sa v mene covidu podľa neho stáva „veľký brat“. Ministerstvo argumentuje tým, že kamerový systém sleduje výlučne pacientov, ktorí svojím podpisom súhlasili so sledovaním, a ostatných obyvateľov neeviduje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *