Politika Zo sveta

V Indii vo voľbách zvíťazil nacionalistický politik, ktorý tvrdo kritizuje moslimov

Voľby, o ktorých by liberálny mediálny mainstream radšej vôbec nepísal, sa udiali v Indii. Takmer miliarda oprávnených voličov jasne povedala, že už má dosť moslimských teroristov a potvrdila tvrdý smer voči nim.

V šesť týždňoch trvajúcich Indických voľbách totiž jasne zvíťazil Narendra Modi, nacionalista a veľký kritik islamu. Ostatne, náboženstvo hralo vo voľbách v sekulárnej Indii obrovskú úlohu a Modi dostal najmä hlasy väčšinových hinduistov.

Módi získal podľa konečných výsledkov 303 z 543 kresiel v dolnej komore indického parlantu, zatiaľ čo opozičný Indický národný kongres na čele s Rahul Gándhím iba 52 mandátov.

Kritici Módímu vyčítajú, že spolu so svojou voličskou základňou hinduistických nacionalistov ohrozuje sekulárne základ Indie na úkor 172 miliónov moslimov a ďalších náboženských menšín.

One Reply to “V Indii vo voľbách zvíťazil nacionalistický politik, ktorý tvrdo kritizuje moslimov”

  1. Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *