V Grécku zatkli členov tureckej teroristickej jednotky. Pod Aténami našli raketomety, granáty aj pušky - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Grécku zatkli členov tureckej teroristickej jednotky. Pod Aténami našli raketomety, granáty aj pušky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Jedenásť členov revolučnej ľudovej oslobodeneckej strany (DHKP-C), marxisticko-leninskej organizácie, bolo zatknutých pri operácii vedenej gréckou protiteroristickou službou a národnou spravodajskou službou. Jedenásť mužov sú napospol tureckí občania, aj keď niektorí sú považovaní, za Kurdov.

Pri razii nehnuteľností v okresoch Sepolia a Exarchia v Aténach objavila polícia 47 metrový tunel, ktorý obsahoval arzenál zbraní vrátane protitankového raketometu, granátometov, pušiek AK-47 a pištolí, informuje grécky denník Kathimerini.

Revolučná ľudová oslobodzovacia strana (DHKP-C), je krajne ľavicová revolučná komunistická organizácia, ktorá je klasifikovaná ako teroristická organizácia Spojenými štátmi, Spojeným kráľovstvom, Európskou úniou a tureckou vládou.

Skupina, ktorá je v Turecku zakázaná, si želá zvrhnúť islamistického prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a založiť marxistický stáť.

DHKP-C sa tiež stavia proti tomu, čo označuje za “americký imperializmus” v regióne, a v minulosti zaútočila na vojenské a diplomatické misie Spojených štátov. Má sa za to, že bola zodpovedná za samovražedný atentát na americkom veľvyslanectve v Ankare.

Medzi zatknutými v Aténach bol aj šesťdesiatročný muž označovaný krycím menom “Kostas”, ktorý je považovaný za vodcu teroristickej bunky. Muž bol pod dohľadom vlády po výletoch, ktoré podnikol na gréckych Dodekanéských ostrovoch pri pobreží Turecka.

Šesťdesiatročný muž bol zatknutý v roku 2013 za pokus prepašovať do Turecka náklad výbušnín a zbraní z Grécka loďou.

V roku 2017 bolo deväť členov DHKP-C zatknutých za teroristické útoky v Grécku pred štátnou návštevou tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana – vlani však obvinenia podľa denníka New York Times padlo.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Číslo účtu: SK2811000000008017035353Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *