V Eurovoľbách môžu Slováci ukázať nesúhlas s neoliberalizmom, ktorý vyhral prezidentské voľby - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Eurovoľbách môžu Slováci ukázať nesúhlas s neoliberalizmom, ktorý vyhral prezidentské voľby

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zuzana Čaputová dostala 1 056 582 hlasov, to ale neznamená, že v iných voľbách by ju tiež volil podobný počet ľudí.

Voľby prezidenta sú špecifické. Ľudia nevolia často podla programu, alebo ideológie. V tomto prípade mali skôr takú formu referenda vládnych strán, kde Slováci ukázali, že zvolia kohokoľvek, len nechcú kandidáta strany SMER – SD. Voliči vedia, že prezident nemá veľké právomoci a tak sa neboja dať hlas aj niekomu, z koho ideológiou veľmi nesúhlasia, ale chcú svojim hlasom niečo povedať.

Veľa voličov, ktorí odovzdali hlas Čaputovej, s veľkou istotou nebudú voliť jej materskú stranu Progresívne Slovensko. Strana PS a SPOLU majú podla prieskumov 9% hlasov voličov, čo ani z ďaleka nieje jeden milión hlasov.

O dva mesiace tu máme voľby do Európskeho Parlamentu a tie budú úplne iné, ako boli všetky ostatné. Európa zažíva veľké témy, ktoré rezonujú a otvárajú oči obyvateľom únie. Do EP kandiduje veľký počet strán, ktoré sa na Brusel pozerajú kritickým okom. V týchto voľbách môžu voliči ukázať svoj nesúhlas s neoliberálnymi silami, ktoré drahými kampaňami, manipuláciou cez kúpené médiá a osobnosti, demagogicky ovládajú ľudí.

Voľby do Európske Parlamentu budú 25. mája a my sa im budeme aktívne venovať. Budeme Vám odhaľovať skutočné hodnoty kandidátov, ktorí sa často skrývajú za niečo, čo niesu, len za účelom podpory voličov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *