V decembri sa chystá ďalšie celoplošné testovanie. Ak ľudia nepôjdu dobrovoľne, bude to ako naposledy

Už v decembri tohto roku by nás malo čakať ďalšie obrovské celoplošné testovanie obyvateľov a koronavírus.

Uviedol to predseda vlády Igor Matovič  je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti pracovať a podobne. Bližšie informácie by mali byť publikované v najbližšom čase. Súhlasili s tým vraj všetci ministri.

„Keď chceme zastaviť nárast epidémie, tak musíme opäť nabrať odvahu urobiť plošné testovanie,“ skonštatoval šéf OĽaNO. Najprv by sa podľa jeho predstáv testovalo komplet celé územie, neskôr len tie najviac premorené oblasti.

V poslednom kole testovania by sa už testovali len regióny, kde je situácia najhoršia po druhom kole testovania.

„Keď uvidíme, že sa ľudia nechcú zúčastniť dobrovoľného testovania, budeme rozmýšľať, či nepôjdeme cestou ako predtým,“ povedal premiér na margo (ne)dobrovoľnosti s tým, že v hre je aj decembrový lockdown, čo je podľa neho najhoršie riešenie pre slovenskú ekonomiku.

„Poďme všetko urobiť preto, aby sme mali normálne Vianoce,“ mieni Matovič. Pozornosť bude teraz vláda sústrediť na získanie dostatočného množstva antigénových testov.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353