Slovensko

V decembri sa chystá ďalšie celoplošné testovanie. Ak ľudia nepôjdu dobrovoľne, bude to ako naposledy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Už v decembri tohto roku by nás malo čakať ďalšie obrovské celoplošné testovanie obyvateľov a koronavírus.

Uviedol to predseda vlády Igor Matovič  je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti pracovať a podobne. Bližšie informácie by mali byť publikované v najbližšom čase. Súhlasili s tým vraj všetci ministri.

„Keď chceme zastaviť nárast epidémie, tak musíme opäť nabrať odvahu urobiť plošné testovanie,“ skonštatoval šéf OĽaNO. Najprv by sa podľa jeho predstáv testovalo komplet celé územie, neskôr len tie najviac premorené oblasti.

V poslednom kole testovania by sa už testovali len regióny, kde je situácia najhoršia po druhom kole testovania.

„Keď uvidíme, že sa ľudia nechcú zúčastniť dobrovoľného testovania, budeme rozmýšľať, či nepôjdeme cestou ako predtým,“ povedal premiér na margo (ne)dobrovoľnosti s tým, že v hre je aj decembrový lockdown, čo je podľa neho najhoršie riešenie pre slovenskú ekonomiku.

„Poďme všetko urobiť preto, aby sme mali normálne Vianoce,“ mieni Matovič. Pozornosť bude teraz vláda sústrediť na získanie dostatočného množstva antigénových testov.