Zo sveta

V Dánsku v roku 2019 viac migrantov opustilo krajinu, ako do nej prišlo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dánsky minister pre prisťahovalectvo a integráciu Mattias Tesfaye hovorí, že je „úžasné“, že v roku 2019 opustilo krajinu viac migrantov, než koľko prišlo.

Prvýkrát od roku 2011 bol čistý počet migrantov v Dánsku záporný, ako uvádza správa The Daily Mail. Do konca roka 2019 bolo celkovo o 730 menej migrantov.

Podľa štatistík zverejnených dánskym ministerstvom integrácie opustili krajinu hlavne Bosniaci, Iračania, Somálčania a Sýrčania. Ľudia z Afganistanu, Eritrey a Iránu boli primárnymi skupinami, ktorí prišli do krajiny v minulom roku hľadať azyl.

„Kedykoľvek je to možné, je prirodzené, že sa utečenci vrátia do svojej vlasti,“ povedal Tesfaye pre The Daily Mail. „Som rád, že môžeme ľuďom poskytnúť ochranu, keď je to potrebné. Ale som tiež šťastný zakaždým, keď sa utečenec môže vrátiť domov. „

Mnoho migrantov využíva Dánsko iba ako prechodný bod na presun do Švédska, ktoré je známe svojimi veľkorysými politikami pre migrantov.

Dánska vláda nedávno oznámila vytvorenie novej agentúry, Home Travel Agency, ktorej úlohou bude zabezpečiť, aby nelegálni migranti boli poslaní späť do svojej vlasti.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *