V Dánsku umrel zdravotníkov po očkovaní, mal krvácanie do mozgu

Dvoch zdravotníkov v Dánsku hospitalizovali vo vážnom stave s krvácaním do mozgu a trombózou (krvné zrazeniny). Táto reakcia u nich nastala necelé dva týždne po očkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca, informuje o tom agentúra Reuters.

Jeden z týchto hospitalizovaných zdravotníkov s krvácaním do mozgu neprežil. Dánska agentúra pre lieky potvrdila, že dostala správy o dvoch “závažných” prípadoch vedľajších účinkov, bližšie ich však nekomentovala.

Dáni už 11.marca pozastavili očkovanie vakcínou AstraZeneca, ktorou sa očkuje aj u nás. Aj viaceré krajiny sveta pozastavili očkovanie touto vakcínou. Nemecko, Francúzsko a iné krajiny, ale opätovne začali očkovať vakcínou AstraZeneca po tom, čo vydala stanovisko Európska agentúra pre lieky o tom, že vakcína o tejto spoločnosti je bezpečná.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353