V Číne robia výtery z konečníka. Metóda je vraj presnejšia. Tampón si musíte niekoľko centimetrov zasunúť

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V čínskom Pekingu začali používať novú metódu na testovanie obyvateľstva koronavírusom. Ide o metódu, ktorá je podľa odborníkov presnejšia a zvyšuje šance zistenia vírusu.

Na odber testovaných vzoriek je potrebné vložiť tampónovú tyčinku asi tri až päť centimetrov do konečníka a niekoľkokrát otočiť. Po dvojnásobnom dokončení pohybu sa tampón odstráni a potom sa bezpečne umiestni do nádoby so vzorkou. Celý postup vraj trvá asi 10 sekúnd.

Análne tampóny sa v Číne používajú na testovanie koronavírusu od minulého roku, podľa čínskeho odborníka na kontrolu chorôb sa však metóda kvôli jej nepríjemnostiam používa hlavne v kľúčových skupinách v karanténnych centrách.

Li Tongzeng z pekinskej nemocnice You’an v sobotu pre štátnu televíziu CCTV uviedol, že stopy koronavírusu pretrvávajú v konečníku alebo exkrementoch dlhšie ako vzorky odobraté z výterov z hrdla a nosa.

„Zistili sme, že niektorí asymptomatickí pacienti majú tendenciu rýchlo sa zotavovať. Je možné, že po troch až piatich dňoch nebude v krku v ich krku žiadna stopa, “poznamenal Li.

„Vírus však trvá dlhšie zo vzoriek odobratých z tráviaceho traktu a exkrementov pacienta v porovnaní so vzorkami odobratými z dýchacích ciest.

„Ak by sme na testovanie nukleových kyselín robili análne tampóny, zvýšilo by to mieru detekcie pacientov a znížilo by sa pravdepodobnosť zmeškania diagnózy,“ tvrdil expert.