Zo sveta

V Chorvátsku si ľudia vychutnávajú kávičky na terasách a rúška budete hľadať ťažko! Zábery, ktoré im závidíme

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ako z iného sveta! Aj takto by sme mohli nazvať zábery z chorvátskeho mesta Split. Slnko, more, ľudia v uliciach či kaviarňach si bez rúšok vychutnávajú svoju kávičku či dobrý obed. O takomto niečom môžeme my len snívať.

Vloger Danny Kollar uverejnil video z chorvátskeho mesta Split, kde vidíme ľudí, ako si užívajú pekného počasia na terasách, bez rúšok či veľkých rozostupov. Aj keď na stránke mzv.sk sme sa dočítali, že na vstup do Chorvátska potrebujete platný PCR test alebo potvrdenie o prekonaní choroby Covid 19, a aj v Chorvátsku majú stále opatrenia, ako nosenie rúšok v uzavretých priestoroch a iné, na záberoch z videa vidieť, ako by žiadna pandémia neexistovala.

Zábery sme si preto overili aj na live webkamere priamo z mesta Split, ktoré potvrdzujú, že ľudia tam žijú akoby bežným životom.