Zo sveta

V Česku umrelo včera 27 ľudí na covid a z toho 18 bolo očkovaných

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V českej republike umrelo vo štvrtok 27 ľudí na koronavírus a z toho 18 bolo zaočkovaných a 9 neočkovaných.

Deň predtým umrelo v Čechách 40 ľudí a z toho 17 bolo zaočkovaných. Štatistiky ukazujú, že umierajú predovšetkým starší ľudia – týka sa to očkovaných aj neočkovaných, u neočkovaných je však priemerný vek o niečo nižší.

Táto skutočnosť aj zhruba rovnaké zastúpenie očkovaných a neočkovaných medzi zosnulými napovedá, že očkovaní sú proti covidu-19 viac chránení (očkovanie má väčšina českej populácie v seniorskej kategórii), ochrana ale nie je absolútna.

Odborníci upozorňujú, že u seniorov, ktorí sa mohli nechať očkovať medzi prvými, môže už účinok vakcíny vyprchávať, preto ich štát pozýva na tretiu posilňujúcu dávku. Úlohu pri vyšších vekových kategóriách tiež často zohrávajú ďalšie pridružené choroby, píšu novinky.cz

2 Replies to “V Česku umrelo včera 27 ľudí na covid a z toho 18 bolo očkovaných

  1. Pri vzorke 40 zosnulých na kovid, z toho 17 opichaných dáta vypovedajú o tom, že vakcína stojí za hovno.
    No, keď sa pozrieme na dáta, zosnulých na vedľajšie účinky mRNA utrejchu, zistíme, že vakcína je mimoriadne účinná. Taká Lasica by nám vedela o tom porozprávať, keby ešte niekedy otvorila tú svoju špinavú papuľu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *