Zo sveta

V Čechách ľudia utiekli z očkovacieho centra bez vakcíny, ale s potvrdením o očkovaní

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V českom očkovacom centre zdravotníci zaznamenali niekoľko pokusov o podvod. Ako uvádza iDNES.cz, dvanásť ľudí si nechalo vystaviť certifikát o očkovaní, ale do kóje, kde dochádza k aplikácii vakcíny, už nedorazili.

Najčastejšie bola používaná výhovorka, že potrebujú na toaletu, následne však z centra utiekli.

Očkovacie centrum v Hruškových Dvoroch je najväčšie na celej Vysočine. Nemocnica, ktorá toto centrum prevádzkuje, teraz zvažuje podanie trestného oznámenia.

Počas novembra zdravotníci zaznamenali dvanásť prípadov, keď si ľudia nechali vystaviť certifikát o očkovaní proti Covid-19, ale vakcínu nakoniec nedostali.

\“V prvom novembrovom týždni sa nám stalo, že na konci smeny nám zostalo o osem vakcín viac, než bolo vydaných certifikátov o očkovaní,\“ uviedla hovorkyňa nemocnice Monika Zachrlová.

Personál sa na túto situáciu zameral a tento týždeň odhalil štyri prípady, keď ľudia chceli utiecť s certifikátom.

V centre v Hruškových Dvoroch totiž funguje systém, kedy záujemca o očkovanie najskôr s personálom vypĺňa príslušné dokumenty a zaregistruje sa, v tejto chvíli dostáva aj potvrdenie o očkovaní. Až potom ide klient do očkovacej kóje, kde prebehne samotné očkovanie.

Spomínaných 12 ľudí však do očkovacej kóje nedorazilo, ako uvádza hovorca, väčšinou sa vyhovorili na toaletu.

„Väčšinou sa vyhovorili, že nutne potrebujú na toaletu. Z centra pritom odišli,“ dodala Zachrlová.

Hovorkyňa tiež uviedla, že bol zaznamenaný jeden prípad, keď klient sestre ponúkal úplatok za to, že ho v skutočnosti očkovať nebude.

Jihlavská nemocnica následne prijala opatrenia, aby k podobným podvodom už nedochádzalo. Centrum posilnilo smeny a dohľad nad pacientmi, ktorí odchádzajú od registrácie do jednotlivých kójí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *