V Brezne sa musia ľudia skladať na prístroje do nemocnici a vláda nakupuje testy za milióny

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Primátor Brezna Tomáš Abel vyhlásil verejnú zbierku pre interné oddelenie v nemocnici NsP v jeho meste. Ako píše, situácia je vážna a pacienti potrebujú pomoc. Ľudia z mesta sa tak zbierajú na nákup troch prístrojov AIRVO 2, ktoré Covid pacienti nevyhnutne potrebujú.

„…po komunikácii s pani primárkou Interného oddelenia a vedením našej nemocnici NsP je situácia stále vážna a nemocnica a pacienti potrebujú pomoc. Rozhodol som sa a chcem pomôcť a zriadil som transparentný účet, ktorého účelom je dobrovoľná finančná zbierka na nákup troch prístrojov AIRVO 2, ktoré pacienti na Covid oddelení v našej nemocnici nevyhnutne potrebujú a pomôžu zachrániť životy pacientov. Zo svojho platu primátora darujem na uvedené 1000 Eur. Prístroje v značnej miere pomôžu pacientom s ochorením COVID-19 a sú určené na vysokoprietokovú kyslíkovú terapiu pre pacientov.“ píše primátor mesta Brezno.

Na transparentom účte už ľudia vyzbierali niečo cez 9 700eur za necelé tri dni pri čom potrebujú tri prístroje dokopy za 18-tisíc eur. Zároveň sa však ľudia pýtajú, prečo sa musia obyčajní ľudia zbierať na prístroje do nemocníc a vláda nakupuje testy za stovky miliónov.