Zo sveta

V Bielorusku vyhlásili, že sa vyhli ukrajinskému scenáru farebnej revolúcie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bielorusko sa vyhlo ukrajinskému scenáru „farebnej revolúcie organizovanej zvonku,“ vyhlásil bieloruský minister zahraničia Vladimir Makej na stretnutí so svojím ruským kolegom Sergejom Lavrovom.

„Dnes musíme reagovať predovšetkým na vnútorné a vonkajšie problémy. A to druhé vo väčšej miere predurčuje to prvé. Napriek tomu chcem povedať, že sme prvý nápor vydržali. <…> Je pozorovaná určitá politická konfrontácia, ale môžeme povedať, že jej úroveň a intenzita je už oveľa nižšia,“ povedal minister zahraničia na stretnutí so svojím ruským kolegom Sergejom Lavrovom.

Podľa jeho slov pomáha vyrovnaná pozícia Moskvy vyhnúť sa otvoreným zásahom zvonku do situácie v Bielorusku, umožňuje ju previesť do pokojnejších koľají a tiež nadviazať dialóg s verejnosťou.

V Moskve prebiehajú rozhovory medzi ministrami zahraničných vecí Bieloruska a Ruska. Toto je bieloruského ministra zahraničia Makeja prvá návšteva po prezidentských voľbách v republike.

Bogdan Bezpalko, člen Rady pre medzietnické vzťahy pri prezidentovi RF, uviedol, že ministri zahraničia budú pravdepodobne diskutovať o prípravách na príchodu Alexandra Lukašenka do ruského hlavného mesta. Presný dátum návštevy ešte nebol dohodnutý. Okrem toho vo štvrtok navštívi ruský premiér Michail Mišustin Minsk.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!