Zo sveta

V Bejrúte došlo k obrovskému výbuchu a tlaková vlna ničila všetko (Video)

Blízko prístavu v Bejrúte došlo k silnému výbuchu. Predchádzala mu rana a po piatich minútach sa objavil čiernobiely dym. Potom sa zdvihol stĺpec červeného dymu. Informuje spravodajca Sputnika.

V dôsledku výbuchu boli v okolitých domoch rozbité okná. Podľa správ miestnych obyvateľov na sociálnych sieťach ľudia pocítili zemetrasenie a len o niekoľko sekúnd neskôr počuli silnú explóziu.

Miestne médiá informujú o desiatkach zranených, ktoré záchranári sanitkou prevážajú do nemocníc.

Vedúci libanonského ministerstva zdravotníctva vyzval všetky nemocnice hlavného mesta, aby sa okamžite mobilizovali a zachraňovali životy zranených.

„V blízkosti prístavu bolo zničených niekoľko domov, podľa našich informácií môžu byť pod troskami ľudia,“ uviedol pre Sputnik zástupca Červeného kríža, niekoľko brigád organizácie zasahuje na mieste.

Príčinou výbuchu podľa libanonských médií mohol byť požiar v jednom zo skladov, kde bola skladovaná pyrotechnika. Ale stanica Al-Džazíra s odkazom na Abbásom Ibrahima, šéfa Generálneho riaditeľstva všeobecnej bezpečnosti Libanonu, uvádza, že k výbuchu nedošlo na sklade pyrotechniky. Podľa neho ide o ďalšie výbušniny.

Kanál Al Hadath pritom nevylúčil, že mohlo dôjsť k raketovému útoku zo strany Izraela, ktorého letectvo vraj zamierilo na sklad hnutia Hizballáh. Libanonskí vojaci sa však k incidentu nevyjadrovali.

Izraelská armáda odmietla komentovať informácie o raketovom útoku. Štátne izraelská médiá však s odvolaním sa na zdroj oznámili, že Izrael nemá nič spoločné s výbuchom v Bejrúte.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *