Zo sveta

V austrálskom meste budú používať drony k sledovaniu ľudí bez rúška a kontrolovať ich vzdialenosť od domova

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Úrady v austrálskom Melbourne budú používať špičkové sledovacie drony na zachytenie ľudí, ktorí nenosia rúška, a tiež na skenovanie vozidiel s ľuďmi, ktorí porušujú zákaz vychádzania tým, že sú viac ako 5 km od domova.

„Vysoko výkonné drony budú použité na nájdenie ľudí, ktorí nenosia rúška a vozidiel vzdialených príliš ďaleko od domova,“ uvádza sa v správe 7News Melbourne.

Drony budú tiež použité na zabezpečenie skate parkov a detských ihrísk, aby zostali prázdna.

Sledovacie zariadenia môžu letieť až do vzdialenosti 7 km a vytvárať fotografie tak kvalitné, že „môžu ukázať poznávaciu značku vozidla zo vzdialenosti 500 metrov“.

Zástancovia súkromia sa obávajú, že neexistuje žiadna doložka k oprávneniu používania tejto technológie, a po skončení pandémie by mohli byť drony naďalej používané ku špehovaniu občanov.

7News Melbourne hovoril s dvoma obyvateľmi, ktorí uviedli, že sa neboja, pretože sa správajú slušne a nemajú „čo skrývať“.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *