Zo sveta

V Austrálii sú zamestnanci v karanténe a potraviny nemá kto dostať do obchodov

Frustrovaní zákazníci sa na sociálnych sieťach sťažovali na prázdne regály v miestnych supermarketoch v Austrálii. Panické nákupy za to však nemôžu.

Prázdne regály supermarketov vítajú zákazníkov v obchodoch v Novom Južnom Walese, čo je dôsledok prebiehajúceho uzavretia štátu kvôli nariadenia vlády.

Fotografie ukazujú, že oddelenie čerstvého ovocia a zeleniny, mäsa, mliečnych výrobkov a pečiva vyzerajú trochu prázdno. Smutne vyzerajúce uličky však nie sú dôsledkom panických nákupov.

Naopak, vzhľadom k tomu, že sa v spoločnosti rozšíril Covid-19, bol stále väčší počet zamestnancov supermarketov nútený odísť do izolácie, čo vážne narušilo dodávateľské reťazce.

Spoločnosť Woolworths má v súčasnej dobe viac ako 3300 zamestnancov v karanténe, zatiaľ čo spoločnosť Coles má v karanténe necelých 1800 ľudí. Tiež Aldi priznalo, že príkazy na domácu karanténu zamestnancov spôsobuje narušenie dodávateľského reťazca.

Zamestnanci, ktorí neboli umiestnení do karantény, sú preťažení, čo spôsobuje problémy v dodávateľskom reťazci a v schopnosti zásobovať regály. Predajcovia však zákazníkov uistili, že potravín je naďalej dostatok – problémom je len dostať ich do obchodu.