Úžasná správa! Nový liek vyliečil 29 z 30 pacientov koronavírusu už do piatich dní

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Aj keď momentálne jedinou cestou ako sa dostať z pandémia má byť vakcína, výskumníci z celého sveta pracujú aj na lieku, ktorý by Covid liečil či zmierňoval. O novom účinnom lieku prichádzajú správy z izraelského Tel Avivu, kde v nemocnici Ichilov Medical Center ukončili úspešne prvú fázu klinického testovania nového lieku, píše Times Of Israel.

Nový liek nesie názov EXO-CD24 a dostalo ho v nemocnici 30 pacientov s koronavírusom Covid 19. Títo pacienti mali mierny až závažný priebeh ochorenia a liek fungoval u väčšiny z nich. Až 29 pacientom z 30-tich sa zásadne zlepšil ich stav a vyliečili sa v priebehu troch až piatich dní. Nakoniec sa z Covid-u 19 vyliečili všetci.

Liek EXO-CD24 sa podľa vedcov zameriava na predchádzanie cytokinovej búrky, ktorá je následkom masívnej reakcie imunitného systému na nečakanú hrozbu v našom tele. Keď náš imunitný systém nevie, ako reagovať a spôsobí prehnanú reakciu, môže naše telo poškodiť tak, že človek umrie.

Pomocou tohto lieku však prišli vedci na to, ako presunúť proteín CD24 do pľúc človeka, a tak sa podarilo cytokinovým búrkam v tele predchádzať. V organizme sa tak imunitný systém upokojí a stabilizuje. Tento liek pacient vdychuje počas niekoľkých minút každý deň.