Už žiadne jedlo, žiadne ubytovanie a okamžitá deportácia. Rakúsko totálne sprísnilo migračné zákony - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Už žiadne jedlo, žiadne ubytovanie a okamžitá deportácia. Rakúsko totálne sprísnilo migračné zákony

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Európe sa okrem ilegálnych imigrantov, ktorí často miznú nevedno kam, hromadia tiež tisíce neúspešných žiadateľov o azyl, ktorí odmietajú odísť. Aj napriek tomu im absurdne štedrý systém ďalej vypláca sociálne dávky a pomoc. Rakúsko je na najlepšej ceste to zmeniť.

Odmietnutí žiadatelia o azyl, ktorí nehodlajú opustiť Rakúsko, už nebudú mať nárok na jedlo a ubytovanie zadarmo. Návrh má prinútiť ekonomických migrantov, ktorí nemajú nárok na azyl, aby opustili krajinu a nezneužívali jej sociálny systém. Návrh zákona, ktorý musí ešte schváliť parlament, je súčasťou širšej reformy zákonov týkajúcich sa cudzincov v Rakúsku.

Nové pravidlá:

Žiadatelia o azyl v Rakúsku dostávajú bezplatné ubytovanie, stravu a lekárske ošetrenie a 40 eur vreckové na mesiac. Zamietnutým žiadateľom by štát prestal poskytovať ubytovanie a stravu.

Tí, ktorí klamú o svojej identite by mohli podľa vládneho návrhu zákona byť potrestaní pokutou alebo trestom odňatia slobody. Za marenie deportácie hrozí pokuta vo výške 5000 až 15.000 eur alebo až šesťtýždňové väzenie.

Vzniknúť by mali takzvané návratové centrá, napríklad v tranzitných zónach letísk, v ktorých by rakúske úrady mohli zadržiavať tých migrantov, ktorým ich domovskej krajiny nevystavili dokumenty potrebné k návratu do vlasti.

“Je to jednoduchá vec. Proste od rakúskeho štátu nedostanú nič, ak nemajú právo tu zostať. Je to tak ťažké pochopiť? “Cituje agentúra Reuters ministra vnútra Wolfganga Sobotku.

Rakúsky Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) uviedol, že návrh zákona je “veľmi diskutabilný”. Rovnako tak kritizoval aj minuloročnú novelu azylového zákona, ktorý dal Rakúsku jeden z najprísnejších pravidiel v Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *