“Už nemôžeme mlčať.” Zástupcovia českého IZS a armády sa stavajú proti očkovaniu a presadzovaniu “nezákonných opatrení” - MAGAZÍN 1
Zo sveta

“Už nemôžeme mlčať.” Zástupcovia českého IZS a armády sa stavajú proti očkovaniu a presadzovaniu “nezákonných opatrení”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Povinné očkovanie ohrozí základné strategické funkcie štátu. Varovali pred tým zástupcovia českého integrovaného záchranného systému (IZS) a ozbrojených síl, ktorí sa postavili proti povinnému očkovaniu vo svojich profesiách. Podľa nich mnohí odborníci, ktorí odmietajú chrániť záujmy nadnárodných korporácií, kvôli tomu opustia ich rady. Vyzvali preto vládu, aby dekrét zrušila

Niektorí príslušníci integrovaného záchranného systému (IZS) a ozbrojených síl sa dôrazne postavili proti vyhláške ministerstva zdravotníctva, ktorá zavádza povinné očkovanie proti koronavírusu pre tieto profesie. Podľa nich im táto povinnosť zabráni splniť sľub, že budú chrániť záujmy Českej republiky a jej občanov.

“Preto my, príslušníci IZS a Ozbrojených síl Českej republiky, nemôžeme ďalej mlčať. Kategoricky nesúhlasíme s povinným očkovaním proti chorobe, ktorú už mnohí z nás prekonali bez väčších ťažkostí. Zaočkovanosť v našich radoch je vysoko nad celoštátnym priemerom, absolútna väčšina z nás je mimo rizikových skupín,” píše sa v petícii.

Upozorňujú, že kvôli povinnosti očkovania môže odísť množstvo odborníkov, čo môže mať vplyv aj na výkon strategických funkcií štátu. Najhoršia situácia je pre políciu.

“Podstavy policajtov sú hlásené zo všetkých regiónov krajiny,” upozorňujú predkladatelia petície.

“Doteraz sme našu prácu vykonávali bez problémov aj bez očkovania a máme v úmysle v tom pokračovať. Povinné očkovanie proti chorobe Covid-19 preto považujeme za irelevantné a obávame sa, že takáto prax prinesie nám a celému českému národu oveľa viac škody ako úžitku,” uvádzajú autori.

Obviňujú tiež štát z toho, že svojimi opatreniami vracia klin do spoločnosti. Vyzvali tiež na zrušenie vyhlášky nariaďujúcej očkovanie, ako aj ďalších opatrení, ktoré sú podľa nich nezákonné a ktoré musia policajti presadzovať.

“Žiadame, aby nám, profesionálom z IZS a ozbrojených síl ČR, bolo umožnené vykonávať verejnú službu tak, ako to bolo doteraz. Ďalej žiadame, aby sa dôsledne dodržiavali základy demokratického právneho štátu vrátane základných práv a slobôd zaručených Chartou a aby sa okamžite zastavilo zneužívanie bezpečnostných zložiek štátu na presadzovanie nezákonných a neoprávnených reštriktívnych opatrení,” uvádza sa v petícii.

Predkladatelia petície zároveň zdôrazňujú, že nie sú takzvanými anti-vaxermi, ale že sa obávajú o bezpečnosť vakcín a ich vedľajšie účinky. Preto požadujú bezpečnostné záruky, ktoré sú podložené odbornými štúdiami, a nie tendenčnými politickými vyhláseniami”.

“Profesionálna práca neočkovaných príslušníkov bezpečnostných zborov a ozbrojených síl, ktorí si verne plnia služobnú prísahu, ako aj práca našich neočkovaných kolegov v IZS je touto vyhláškou hrubo pošliapaná. Nemožné sa stáva skutočnosťou a to, čo bolo ešte pred niekoľkými rokmi nemysliteľné, sa dnes považuje za úplne normálne,” uvádza sa v petícii.

“Bez očkovania akoby neexistovali iné možnosti a formy pomoci. Naša prísaha nezahŕňa ochranu záujmov nadnárodných korporácií alebo štruktúr, ktoré sú s nimi spojené,” píše sa ďalej v texte.

Podobné vyhlásenia už predtým podpísali lekári a zdravotné sestry. Trápi ich tlak na očkovanie. Vyhlášku o povinnom očkovaní proti kovidu 19 pre starších ľudí a vybrané profesijné skupiny pripravil minister zdravotníctva za hnutie ANO Adam Vojtěch a má vstúpiť do platnosti v marci. Jeho nástupca Vlastimil Válek (TOP 09) oznámil, že zruší povinné očkovanie pre ľudí nad 60 rokov. Nový dekrét predloží v polovici februára.

zdroj: sputnik.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *