Už nemajú čo stratiť! V Košiciach otvárajú minimálne 40 gastro prevádzok a pridávajú sa k ním ďalší

Majitelia reštaurácii a gastro prevádzok v Košiciach už nemajú trpezlivosť a vzbúrili sa. Od utorka otvárajú svoje podniky a plánuje sa otvoriť najmenej 40 takýchto prevádzok, informuje TV Markíza.

Situácia je pre nich veľmi ťažká, nevedia zvládnuť druhú vlnu, nemajú na nájmy a musia prepúšťať zamestnanov. Preto sa rozhodli, že idú do rizika. Opierajú sa pritom o právnu analýzu, podľa ktorej bol núdzový stav na Slovensku predĺžený nezákonne.

Košice by mali otvoriť gastro prevádzky aj bary ako prvé. Podľa informácií televízie Markíza sa k nim však pridajú aj majitelia v iných mestách na Slovensku.

Ako informovala televíziu Iniciatíva Bojujeme za gastro, v podnikoch budú samozrejme dodržiavať všetky hygienické nariadenia aj dodržiavať rozostupy pri stoloch.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353