Politika Zo sveta

Už nebudeme vyjednávať s USA na žiadnej úrovni, uviedol iránsky vodca

Teherán nebude vyjednávať s Washingtonom na žiadnej úrovni, vyhlásil iránsky najvyšší duchovný ajatolláh Sajjida Alí Chameneí v utorok 17. septembra.

“Politika maximálneho tlaku na iránsky národ nestojí ani za halier, predstavitelia islamskej republiky sú jednotní v presvedčení, že vyjednávanie so Spojenými štátmi nebude prebiehať na žiadnej úrovni,” uvádza slová Chameneího jeho oficiálnej internetovej stránky.

Podľa neho bude rokovanie s Washingtonom znamenať úspech americkej politiky maximálneho tlaku na Irán vo forme sankcií a hrozieb, ako aj skutočnosť, že Spojené štáty budú môcť na Irán uvaliť svoje požiadavky.

“To je dôvod, prečo úradníci od prezidenta a ministra zahraničných vecí a ďalších jednomyseľne oznámili, že s USA nebudeme vyjednávať – ​​ani dvojstranne ani multilaterálne,” dodal Chameneí.

Americký prezident Donald Trump skôr vyhlásil, že nie je pripravený na stretnutie s Iránom bez predbežných podmienok, zatiaľ čo opakovane naznačoval svoju pripravenosť na rokovania bez podmienok.

V rovnakej dobe agentúra Bloomberg uviedla, že Biely dom začal prípravy na možné rokovania medzi prezidentom USA a iránskym prezidentom Hasanom Rúháním na okraji Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

V Teheráne však v komentári k týmto správam uviedli, že Rúhání počas Valného zhromaždenia OSN nemá v úmysle sa s Trumpom stretnúť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *