Už aj na cestu do práce a do prírody bude potrebný doklad o negatívnom teste na Covid. V Nitre sa sprísni zákaz vychádzania

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva informoval po rokovaní vlády o nových prísnejších opatreniach v územnom obvode Nitra, kde je zlá epidemiologická situácia.

Od 11.januára (od 05:00 rána) bude v tomto územnom obvode platiť sprísnený zákaz vychádzania. Vzťahovať sa bude aj na cestu do zamestnania, na cestu do prírody a takisto aj na sprevádzanie dieťaťa do škôl. Výnimku z tohto zákazu budú mať osoby, ktoré budú mať pri sebe potvrdenie o negatívnom teste na Covid 19 (PCR alebo antigénový).

Nevyhnuté bude teda podľa slov ministra Krajčího, aby každý kto pôjde do práce, mal pri sebe negatívny test. Platiť to bude aj, ak bude chcieť ísť občan do prírody.

Cez víkend bude v okrese Nitra celoplošné testovanie. Polícia bude kontrolovať občanov v okrese Nitra, ale aj tých, ktorí budú chcieť vstúpiť do okresu.

Správu aktualizujeme