Slovensko Zo sveta

Už aj Macron varuje, že Európska Únia nemusí vydržať kvôli pandémii

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Francúzsky prezident Emmanuel Macron varoval počas videokonferencie v rozhovore s vodcami 26 štátov Európskej únie, že základné projekty bloku, vrátane zóny bez hraníc, by mohli byť ohrozené, ak národy zlyhajú v prejave solidarity počas krízy, píše tlačová agentúra Reuters.

„V stávke je prežitie európskeho projektu,“ povedal Macron vodcom v konferenčnom hovore, podľa francúzskeho diplomata ktorého citovala agentúra Reuters. „Riziko, ktorému čelíme, je smrť Schengenu.“

Toto vyhlásenie prichádza v čase pandémie nového typu koronavírusu, ktorý v súčasnej dobe infikoval viac než milión ľudí po celom svete.

Francúzsky prezident v poznámkach k telefónnemu hovoru, ktorý mal s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, poznamenal, že Francúzsko a USA spolu s ďalšími krajinami pripravujú „novú silnú iniciatívu“ v reakcii na prebiehajúcu pandémiu, bez toho aby upresnil podrobnosti.

Zdá sa, že pre EÚ je ťažké vyvinúť spoločný prístup s cieľom čeliť rozširujúcej sa hrozbe, ktorú predstavuje smrtiaca pandémie a núti každú krajinu, aby krízu zvládla svojim vlastným spôsobom.

Mnoho štátov zaviedlo rôzne reštrikcie a uzavrelo hranice s ostatnými krajinami EÚ, ako preventívne opatrenie na spomalenie šírenia vírusu.

„Európska únia dnes v skutočnosti nie je schopná sa vysporiadať so svojou hlavnou úlohou – zabezpečiť fungovanie jednotného trhu. Hlavnou povinnosťou EÚ je zabezpečiť jednotný hospodársky priestor, voľný pohyb pracovných síl, tovaru, služieb a kapitálu. Existujú dnes zjavné problémy s najmenej troma z týchto položiek, „vyhlásil estónsky prezident Kersti KALJULAID.

Nový návrh Európskej rady, ktorý mal k dispozícii Euractiv, odhalil, že hlavy štátov EÚ vyzývajú na zriadenie celoeurópskeho strediska pre riešenie kríz s ohľadom na rýchlo sa rozširujúcu pandémiu COVID-19.

26 národných vodcov EÚ usporiadalo šesťhodinovú videokonferenciu, počas ktorej diskutovali o dopadoch pandémie na ekonomiku bloku a navrhli plán obnovy.

Ani túto správu sa len tak nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *