Útulok, ktorý zachraňuje psov z osady vyhlásil: "Sme na pokraji síl, už nevládzeme! Stovky psíkov trpia!" (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Útulok, ktorý zachraňuje psov z osady vyhlásil: “Sme na pokraji síl, už nevládzeme! Stovky psíkov trpia!” (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Už prednedávnom sme upozorňovali na psov, ktorí žijú alebo skôr prežívajú v osadách.

V rómskej osade Angy Mlyn sú stovky psíkov, ktoré sú v tak zúboženom stave, že ledva stoja alebo sa vedia najesť. Miestny útulok (Útulok pre psíkov Michalovce) sa snaží ako najviac vie tieto zvieratá zachraňovať.

Deti z osady sa s týmito psami hrajú a šteniatka používajú ako hračky. Hádžu s nimi a dokonca do nich strieľajú vzduchovkou. Policajtom sa asi tiež už nechce opakovane chodiť do osady, ale psíky neustále trpia.

Miestny útulok vyhlásil: “Už nevládzeme! Sme na pokraji síl! Stovky psíkov stále trpia, osadníci sa nám smejú a polícia stagnuje”

Útulku chýbajú financie a psov nemajú kam dávať. Aj keď bol schválený zákon, ktorý hovorí, že zviera nie je vec, nič sa nezmenilo. V osade sa odohrávajú ohavnosti a orgány to neriešia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *