Slovensko

Ústavný súd zrušil karanténu aj kontroly na hraniciach, no políciu to na teraz nezaujíma

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ústavný súd v stredu zrušil vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva, ktorá od 9. júla stanovila povinnosť karantény okrem výnimiek pre všetkých ľudí prichádzajúcich na Slovensko, ktorí nie sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Polícia však na sociálnej sieti upozorňuje, že kontroly na hraniciach pokračujú: „Polícia na hraničných priechodoch aj naďalej pokračuje vo vykonávaní kontroly dodržiavania opatrení podľa aktuálne účinnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR a stále platí povinnosť registrácie do systému e-hranica,“ informujú na sociálnej sieti.

A dodávajú, že „Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR však bude mať pozastavenú účinnosť až po zverejnení rozhodnutia súdu v Zbierke zákonov.“

Ústavný súd síce poobede zverejnil, že prijíma podnet poslancov na ďalšie konanie a pozastavuje účinnosť predmetnej vyhlášky. Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR však bude mať pozastavenú účinnosť až po zverejnení rozhodnutia súdu v Zbierke zákonov. Dovtedy podľa polície budú na hraniciach vykonávane kontroly.