Ústavný súd zrušil karanténu aj kontroly na hraniciach, no políciu to na teraz nezaujíma

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ústavný súd v stredu zrušil vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva, ktorá od 9. júla stanovila povinnosť karantény okrem výnimiek pre všetkých ľudí prichádzajúcich na Slovensko, ktorí nie sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Polícia však na sociálnej sieti upozorňuje, že kontroly na hraniciach pokračujú: „Polícia na hraničných priechodoch aj naďalej pokračuje vo vykonávaní kontroly dodržiavania opatrení podľa aktuálne účinnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR a stále platí povinnosť registrácie do systému e-hranica,“ informujú na sociálnej sieti.

A dodávajú, že „Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR však bude mať pozastavenú účinnosť až po zverejnení rozhodnutia súdu v Zbierke zákonov.“

Ústavný súd síce poobede zverejnil, že prijíma podnet poslancov na ďalšie konanie a pozastavuje účinnosť predmetnej vyhlášky. Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR však bude mať pozastavenú účinnosť až po zverejnení rozhodnutia súdu v Zbierke zákonov. Dovtedy podľa polície budú na hraniciach vykonávane kontroly.