Uskutoční sa prednáška o tom, prečo mladí odmietajú moslimov. Financuje to aj naša vláda - MAGAZÍN 1
Slovensko

Uskutoční sa prednáška o tom, prečo mladí odmietajú moslimov. Financuje to aj naša vláda

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nezisková organizácia islamonline.sk chystá v stredu prednášku, ktorá sa uskutoční online a je financovaná aj slovenským Ministerstvom spravodlivosti.

Iniciatíva Islam Online informovala o organizovaní prednášky s názvom „Majú tínedžeri sociálny dištanc voči muslimom?“, na ktorej by sa mali študenti dozvedieť viac o pôsobení moslimov na Slovensku.

Srdečne pozývame študentov a študentky, verejnosť na sériu prednášok (Ne)známi: MY verzus ONI so zameraním na vzdelávanie v prospech symbiózneho spolunažívania a spoznávania vašich/našich susedov a susedky. Priblížime vám výsledky sociologického výskumu a príčiny odmietavého postoja mladých voči muslimom a utečencom z krajín postihnutých vojnou a hladom,“ píše sa na sociálnej sieti v popise prednášky.

Ako prednášajúca je uvedená Doc. PhDr. Oľga Gyárfášová, PhD., riaditeľka ústavu Európskych štúdií a medzinárodných vzťahov Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK BA, sociologička a výskumníčka, spoluautorka správy zo sociologického výskumu „Občianske spolunažívanie očami tínedžerov“.

Iniciatíva ďalej dodáva, že projekt (Ne)Známi susedia je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.