USA vyzvali, aby vrátili Krym Ukrajine: Vy vráťte všetky územia! Mladí americkí kovboji! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

USA vyzvali, aby vrátili Krym Ukrajine: Vy vráťte všetky územia! Mladí americkí kovboji!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vicepremiér krymskej vlády a stály zástupca republiky Krym pri prezidentovi RF Georgij Muradov označil za urážlivú požiadavku Washingtonu vrátiť polostrov Ukrajine.

Takto okomentoval správu na ruskojazyčnej stránke Veľvyslanectva USA na Facebooku, v ktorej Washington vyzval k návratu Kyjevu úplnej kontroly nad Krymom.

“Svojou požiadavkou vrátiť územia Krymu Ukrajine urazilo Ministerstvo zahraničia USA nielen obyvateľov starobylej Tauridy, ktorí sa sami rozhodli, kde a s kým chcú žiť, ale aj všetky národy sveta, ktoré bojovali o svoju suverenitu a sebaurčenie,” povedal Muradov v rozhovore pre Sputnik.
Zdôraznil, že Krym nie je len územie, ale predovšetkým národ, ktorý má na rozdiel od “mladých amerických kovbojov” 2500 ročné skúsenosti s vlastnou štátnosťou.

“Krym je sakrálnym miestom, je to koreň, z ktorého vyrástol pred viac ako 1000 rokmi ruský svet – základ východnej kresťanskej civilizácie. A nech už sa nevzdelanci z Ministerstva zahraničných vecí USA akokoľvek snažia zlomiť ukrajinskú vetvu nášho mohutného stromu a zmeniť nimi kolonizovanú Ukrajinu v krajinu netradičnej civilizačnej orientácie, nepodarí sa im dostať ku Krymskému koreňu, pretože je ruský, a je chránený celou mocou ruského štátu, “povedal Muradov.

Prianie USA vziať obyvateľom Krymu ich vlasť označil stály zástupca za blúznivú myšlienku. “Chceme len poradiť tým, koho napadajú podobné blúznivé myšlienky: vráťte uchvátené mexické územia Mexiku, ruskú Ameriku Rusku a americké štáty, ktoré povstali kedysi proti Británii – britskej korune. A potom budete môcť dávať odporúčania iným národom. A mojim kolegom, amerických diplomatov, pozývam na návštevu Krymu, aby si preštudovali jeho dejiny, “povedal v závere spolubesedníkom agentúry.