USA uvalili sankcie proti výskumnému ústavu, ktorý sa podieľal na vývoji ruskej vakcíny proti Covid-19

Spojené štáty uvalili sankcie na päť ruských výskumných ústavov. Príslušný dokument bol zverejnený Úradom priemyslu a bezpečnosti na webových stránkach federálneho registra.

Tieto organizácie sú podozrivé z práce na chemických a biologických zbraniach.

Na sankčný zoznam sa dostal aj výskumný ústav ministerstva obrany, ktorý sa podieľal na vývoji ruskej vakcíny proti covidu-19.

Sankcie boli uvalené proti 33. ústrednému výskumnému a skúšobnému ústavu, 48. ústrednému výskumnému ústavu v Kirov a Sergijev Posad, 48. výskumnému ústavu v Jekaterinburgu a Štátnemu výskumnému ústavu organickej chémie a technológie.

V júni preveroval 48. Centrálny výskumný ústav ruskú vakcínu proti koronavírusu na toxicitu, bezpečnosť, imunogenicitu a ochrannú účinnosť. Riaditeľ Centra epidemiologického a mikrobiologického výskumu Nikolaja Gamaleji, kde bola táto vakcína vyvinutá, poďakoval vedeniu a zamestnancom ústavu za kvalitnú prácu.

Zahrnutie týchto organizácií do zoznamov amerického ministerstva obchodu znamená, že americké orgány ukladajú obmedzenia vývozu, spätného vývozu a prevodu tovaru v súlade s existujúcimi pravidlami pre fyzické osoby a organizácie, ktoré predstavujú riziko pre národnú bezpečnosť a záujmy zahraničnej politiky Spojených štátov.

Senátor Oleg Morozov v komentári pre Sputnik označil rozhodnutie Washingtonu za neúspech vo vývoji vakcíny. Podľa jeho názoru chce USA uzavrieť západné trhy pre ruský liek, ale v každom prípade po ňom bude dopyt.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *