USA stavajú v Poľsku základne a obyvatelia sú zhrození: "Rúbu chránené lesy, všetko ničia a nerešpektujú pravidlá!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

USA stavajú v Poľsku základne a obyvatelia sú zhrození: “Rúbu chránené lesy, všetko ničia a nerešpektujú pravidlá!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Americká armáda, ktorá stavia základňu v poľskom meste Powidz, obrátila miestnych obyvateľov proti sebe. Tlač doslova píše, že “rastie vzbura” (rośnie bunt).

Mesto Powidz sa stalo známym po marcovom vyhlásení generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga, že v jeho blízkosti v lete 2019 začne výstavba rozsiahleho hangárového komplexu pre skladovanie amerických obrnených vozidiel, munície a zbraní.

Ako sa však ukázalo, výstavba alebo skôr odlesňovania na stavenisku je už od jesene roku 2018 v plnom prúde.

Súčasne Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky Natura 2000 a krajinný park Powidz, ktoré sú registrované v Európskej únii.

Portál wiadomosci.wp.pl zverejnil šokujúcu informáciu o vzťahu obyvateľov Powidz s americkou armádou.

“V Powidz, kde sa stavia skladisko zbraní NATO, rastú nepokoje proti Američanom. S vojakmi môže dôjsť k potýčkam. Miestni sa sťažujú, že sa Američania správajú ako sarančata(hmyz). Armáda vysekala obrovské plochy lesov, ťažké dopravné transporty blokujú miestne cesty, neplatia dane a kanalizačný systém sotva odoláva tlaku odpadových vôd, “napísala tlač.

Jeden z aktivistov obce Powidz menom Łukasz vykreslil novinárom každodenný život:

“Neprejde týždeň bez škandálov – kolízie na ceste, sťažnosti starostovi a zlé emócie. Nedávno, konvoj Američanov nevybral zákrutu a narazil do plota miestneho obyvateľa a nikto sa neospravedlnil. Potom sme chytili Američana, keď vypil pivo a dali mu do držky. “

Americká armáda už vyrúbala 38 hektárov lesa, ale plánuje zničiť ešte viac ako 100 hektárov lesa. Jednalo sa o rekreačné oblasti, ktoré využívali turisti odpočívajúci na jazere Powidz.

Podľa tunajšieho lesníka Američania dvakrát vyliali odpadovú vodu priamo do poľa.

Publikácie uviedli, že obyvatelia počítali s ekonomickými prínosmi prítomnosti amerických vojakov, ale v skutočnosti dostali iba straty.

Zdroj: pz.cz, wp.pl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *