USA nevylučujú, že zvýšia počet vojakov na Ukrajine. Ukrajinci chcú, aby ich Američania viac školili proti agresorovi - MAGAZÍN 1
Zo sveta

USA nevylučujú, že zvýšia počet vojakov na Ukrajine. Ukrajinci chcú, aby ich Američania viac školili proti agresorovi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dočasne poverená charge d’affaires Spojených štátov na Ukrajine Christina Queenová na spoločnom brífingu s ukrajinským premiérom Denisom Šmygalom vyhlásila, že keď bude treba, Spojené štáty zvýšia svoju vojenskú prítomnosť na Ukrajine.

Diplomatka pripomenula, že v súčasnosti sa trvalo v krajine nachádza 160 amerických vojakov.

“Keď sa podľa našich odhadov zvýši potreba a bude treba zvyšovať (ich počet, pozn. red.), Budeme túto možnosť posudzovať,” uviedla Queenová.

Zdôraznila, že Spojené štáty aj ich partneri pozorne sledujú vývoj situácie na Ukrajine.

Šmygal sa domnieva, že Ukrajina a Spojené štáty by mali rozšíriť program školenia ukrajinských vojakov. Podľa jeho názoru, rozšírenie vojensko-technickej spolupráce je “faktorom potlačenie agresora”.

V posledných týždňoch sa napätie v Donbase podstatne zvýšilo. Obe strany konfliktu sa navzájom obviňujú z intenzívnejšieho ostreľovanie.