USA: “Nemecko musí zvýšiť výdaje na obranu, ktorá zastraší Rusko!”

Nemecko by malo zvýšiť výdavky na obranu na 2% HDP, pretože NATO je dôležitým nástrojom pre zastrašovanie Ruska, povedal americký minister zahraničia Mike Pompeo pre denník BILD.

Mike Pompeo, ktorý prišiel do Berlína 31. mája, aby sa stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a nemeckým ministrom zahraničia Heike Maasom, povedal denníku BILD, že najťažšie rozhodnutie je v rukách ľudí v Nemecku.

Pompeo tiež kritizoval nemeckú vládu za to, že nedosiahla ciele NATO vynakladať 2% národného rozpočtu na obranu a povedal denníku BILD: “Najdôležitejšie konzekvencie sú v rukách nemeckého obyvateľstva”.

“Federálna vláda dala sľub vo výške 2% a ľudia by mali požadovať, aby vláda svoj sľub dodržala,” povedal spojencom NATO.

Heiko Maas po stretnutí s Pompejom uviedol, že Nemecko a USA majú záujem o dobré vzťahy s Ruskom a o pracovný dialóg k riešeniu medzinárodných konfliktov.

Kým detaily novej vojenskej stratégie NATO sú stále neznáme, je pravdepodobné, že aliancia je jednoducho zladená s nedávnymi aktualizáciami americkej doktríny a snaží sa prekonať všetkých potenciálnych protivníkov, povedal vojenský expert.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, ktorý sa odvolával na “novú bezpečnostnú situáciu”, na “výzvy na východe a na juhu” a na “jadrovú hrozbu” Ruska, minulý týždeň oznámil, že aliancia prijala novú vojenskú stratégiu. Podrobnosti o dokumente nie sú doteraz verejné.

Washington aktualizoval svoju národnú bezpečnostnú stratégiu v roku 2017, národnú a obrannú stratégiu a jadrovú pozíciu v roku 2018 a postoj protiraketovej obrany na začiatku roka 2019, poznamenal vojenský analytik. Nový strategický dokument NATO sa pravdepodobne priblíži všetkým, dodal.

Západní vojenskí vyšetrovatelia sa pravdepodobne zamerajú na dosiahnutie Ruska a Číny pri vývoji zbraní, ako sú lasery a hypersonické rakety, alebo protiopatrenie proti nim – ktoré v súčasnej dobe neexistuje a veľkou otázkou je, či bude vôbec niekedy existovať.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *