USA: „Nemecko musí zvýšiť výdaje na obranu, ktorá zastraší Rusko!“

Nemecko by malo zvýšiť výdavky na obranu na 2% HDP, pretože NATO je dôležitým nástrojom pre zastrašovanie Ruska, povedal americký minister zahraničia Mike Pompeo pre denník BILD.

Mike Pompeo, ktorý prišiel do Berlína 31. mája, aby sa stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a nemeckým ministrom zahraničia Heike Maasom, povedal denníku BILD, že najťažšie rozhodnutie je v rukách ľudí v Nemecku.

Pompeo tiež kritizoval nemeckú vládu za to, že nedosiahla ciele NATO vynakladať 2% národného rozpočtu na obranu a povedal denníku BILD: „Najdôležitejšie konzekvencie sú v rukách nemeckého obyvateľstva“.

„Federálna vláda dala sľub vo výške 2% a ľudia by mali požadovať, aby vláda svoj sľub dodržala,“ povedal spojencom NATO.

Heiko Maas po stretnutí s Pompejom uviedol, že Nemecko a USA majú záujem o dobré vzťahy s Ruskom a o pracovný dialóg k riešeniu medzinárodných konfliktov.

Kým detaily novej vojenskej stratégie NATO sú stále neznáme, je pravdepodobné, že aliancia je jednoducho zladená s nedávnymi aktualizáciami americkej doktríny a snaží sa prekonať všetkých potenciálnych protivníkov, povedal vojenský expert.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, ktorý sa odvolával na „novú bezpečnostnú situáciu“, na „výzvy na východe a na juhu“ a na „jadrovú hrozbu“ Ruska, minulý týždeň oznámil, že aliancia prijala novú vojenskú stratégiu. Podrobnosti o dokumente nie sú doteraz verejné.

Washington aktualizoval svoju národnú bezpečnostnú stratégiu v roku 2017, národnú a obrannú stratégiu a jadrovú pozíciu v roku 2018 a postoj protiraketovej obrany na začiatku roka 2019, poznamenal vojenský analytik. Nový strategický dokument NATO sa pravdepodobne priblíži všetkým, dodal.

Západní vojenskí vyšetrovatelia sa pravdepodobne zamerajú na dosiahnutie Ruska a Číny pri vývoji zbraní, ako sú lasery a hypersonické rakety, alebo protiopatrenie proti nim – ktoré v súčasnej dobe neexistuje a veľkou otázkou je, či bude vôbec niekedy existovať.

magazin1

Predchádzajúci článok

Vrah Kuciaka tvrdí, že vražda bola objednaná pre Rusa

Ďalší článok

Kotlebu by ľudia za premiéra naozaj chceli. Po úspechu na Markíze v našej ankete obsadil prvé miesto

One Comment

  • a prašivý CIGÁŇ , ktorý má 7 detí a žije zo sociálky ti nevadí ?

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *